Paieška


print PDF

FTP perkėlimas


Kaip veikia FTP (Failų Persiuntimo Protokolas)?

Kaip perkelti failus per FTP?

Persiuntimo principas ganėtinai paprastas: įkėlimas (iš kompiuterio į serverį) ir parsiuntimas (iš serverio į kompiuterį); bet kuriuo atveju galimi 2 duomenų perdavimo būdai: skaitmeninis arba tekstinis (dar žinomas kaip ASCII režimas).

Koks skirtumas?
Tai tėra tik vertimai arba formatai, kurie naudojami tarp kompiuterių ir serverių.

Jeigu turite MAC kompiuterį ir išsaugojote kažkokį tekstą, kurį norite perkelti į Unix kompiuterį naudojant skaitmeninį režimą, viskas pavyks ir bus sukurta tiksli teksto kopija. Jeigu norite persiųsti duomenis iš PC į MAC serverį arba iš Windows OS į Unix, viskas bus vykdoma taip pat. Tačiau, kad būtų suderinamas tekstas, tekstą reikia perduoti tekstiniu režimu, paprastai jis įjungiamas automatiškai.

Kai perkeliami kompiliuoti ar ne tekstiniai failai, suderinimas nereikalingas.
Kai perkeliami scenarijai (Perl, PHP ir pan.), juos suderinti būtina, kadangi tai yra tekstiniai failai.

Daugumoje FTP klientų numatytasis režimas įjungiamas pagal vartotojo nustatymus ir dažniausiai tai būna automatinis parinkimas, kitaip sakant, programa pati sprendžią, kokį režimą (skaitmeninį ar tekstinį) naudoti duomenų perdavimui. Kartais automatinis pasirinkimas nėra teisingas, ypač persiunčiant Perl programas, kurios dažniausiai traktuojamos kaip „skaitmeninės programos“ (todėl jos perduodamos skaitmeniniu režimu), tačiau iš tikro tokias programas reikia perduoti skaitmeniniu būdu.

Svetainės įkėlimą į OVH serverius gali palengvinti gidas Svetainės įkėlimas į internetą.
FTP programų naudojimo pavyzdžius rasite gide FtpNaudojimas.

Klaidos

data socket error : connection refused

Ši klaida atsiranda naudojant maršrutizatorių ar šliuzą. Tokiu atveju reikia išjungti FTP programos nustatymą passive off. Po to turėtumėte prisijungti jokių nesklandumų.

error 530: Login incorrect

Neteisingas prisijungimo vardas arba slaptažodis. Iš naujo įveskite šiuos duomenis, atminkite, kad didžiosios ir mažosios raidės skiriasi (A nėra tas pats simbolis kaip a) ir kad nepasirinkote anoniminio prisijungimo.

Jeigu vis tiek negalėsite prisijungti, prisijunkite prie savo tvarkytuvo ir pakeiskite FTP slaptažodį.