Paieška


print PDF
Dažnai užduodami klausimai

Perkėliau savo failus naudodamas FTP programą, tačiau nieko nematau

Kiekviename prieglobos plane sukuriami 2 katalogai:

- cgi-bin
- www

Turite perkelti visus failus į katalogą www, kad jie būtų matomi internete (Dėmesio: www kataloge failas index.html sukuriamas pagal nutylėjimą, nepamirškit jo ištrinti/perrašyti savu). cgi-bin kataloge galite laikyti visus CGI scenarijus. Serveris paleis failus, esančius šiame kataloge (ir jo pakatalogiuose), tačiau neleis peržiūrėti šiame kataloge esančių failų kodo.

Taip pat galima įkelti CGI scenarijus į žiniatinklio erdvę (www katalogą), su sąlyga, kad PHP scenarijai bus su „.php“ plėtiniu, o kiti CGI scenarijai bus su „.cgi“ plėtiniu (būkite atsargūs nustatinėdami scenarijų paleidimo teises). Taip pat, šalia www ir cgi-bin galite sukurti savo duomenų bazės katalogą. Kadangi šis katalogas nebus matomas internete, jo apsauga bus pakankama.

Galiu prisijungti prie ftp://prieglobos_planas.ovh.net, bet prie ftp.domenas.tld ne. Kodėl?

Vykdoma domeno registracija ar perkėlimas į mūsų DNS. Tai gali užtrukti iki 2-3 dienų, po to viskas veiks kaip priklauso.

Mano FTP kodai neveikia!

Įsitikinkite, kad įvedėte teisingą slaptažodį. Geriausias būdas yra jį nukopijuoti/įklijuoti (Ctrl-C Ctrl-V). Taip pat patikrinkite, ar nesumaišėte l (L) su 1 (vienetu), arba O (raidės) su 0 (skaičiumi).

Jeigu slaptažodis vis tiek neveikia, pakeiskite jį. Tai padaryti padės vadovas FTP slaptažodžio keitimas. Nepamirškite, kad slaptažodis tampa aktyvus tik po kelių minučių.

Kam reikalingas cgi-bin katalogas?

Cgi-bin katalogas nėra žinatinklio serverio skaitomas tiesiogiai. Šis katalogas yra viename lygmenyje su katalogu www, todėl jam taikomos taisyklės:

- Failai, išsaugoti kataloge cgi-bin, negali būti skaitomi. jie gali būti tik vykdomi (paleidžiami). Negalite jame saugoti jpeg ar gif paveikslėlių. Jų skaitymas grąžins klaidą.

- Kadangi cg-bin kataloge failai negali būti skaitomi, galite jame saugoti savo duomenų bazės failus, kurie turi būti apsaugoti.

- Cgi scenarijų paleidimas iš cgi-bin vykdomas naudojant svetainės nukreipimą. Scenraijai gali būti paleidžiami tik naudojant jūsų domeną.

Kiek laisvos vietos likę mano priegloboje?

Išnaudotą/laisvą prieglobos vietą galite matyti savo tvarkytuve:

- Prisijunkite prie tvarkytuvo.
- Spragtelėkite savo domeną.

Kai įkeliu failus, jų dydis būna 0 baitų. Kodėl?

Išnaudota visa prieglobos vieta. Norėdami patikrinti išnaudotą vietą, skaitykite klausimą „Kiek laisvos vietos likę mano priegloboje?“.

Jeigu jums reikia vietos naujiems failams, ištrinkite nereikalingus arba pakeiskite prieglobos pasiūlymą.

Kodėl negaliu nusiųsti failų į savo FTP serverį?

Prisijunkite pasyviuoju režimu (FTP serverio konfigūracijos režimas, kai FTP serveris nustato susijungimo taisykles).

Art galima per FTP pasiekti tik tam tikras mano prieglobos vietas (multi-FTP)?

Šis funkcija galima tik „Pro“ ar galingesnėje priegloboje. Kaip sukurti dar vieną FTP abonementą skaitykite vadove. Jeigu naudojate „asmeninė“ prieglobą, negalėsite pasinaudoti šia funkciją, nebent pakeistumėte planą.

Kaip failų teisės veikia UNIX sistemose?

UNIX sistemose kiekvienam failui suteikiamos skaitymo, keitimo ir paleidimo teisės.