Paieška


print PDF
Naudinga jūsų serverio naudojimo informacija

Įvadas

Šis vadovas apima kelias jūsų skirtojo serverio administravimo temas. Atsižvelgdami į kasdien apdorojamas užklausas paruošėme vadovą, padėsiantį išvengti didesnių serverio gedimų ar nepasiekiamumo. Jis taip pat naudingas tiems, kam reikia priminti kelis pagrindinius administravimo veiksmus.

Slaptažodžiai

Saugiai laikykite diegimo laišką. Jeigu galite, atsispausdinkite jį. Nepamirškite, kad yra keli slaptažodžiai ir SSH ar Webmin nebūtinas visą laiką. Jeigu pakeisite slaptažodžius, užsirašykite juos, pvz., ant atspausdinto diegimo laiško. Kam to reikia? Mes negalime matyti ar atkurti keisto slaptažodžio ir vienintelis būdas pakeisti slaptažodį - intervencija.

Identifikatorius

Kuriant identifikatorių labai svarbu įvesti teisingą el. pašto adresą. Kodėl? Todėl, kad kai neveiks jūsų serveris ar domenas, prie identifikatoriaus nurodytas el. pašto adresas bus vienintelis būdas su jumis susisiekti.

Atsarginės kopijos

Svarbiausias dalykas serverio administravime - atsarginės kopijos. Jas reikia daryti reguliariai ir užtikrinti, kad atkūrimo laikas būtų kuo mažesnis. Įsivaizduokite, kad dėl blogos konfigūracijos prarandate failus, kurie yra gyvybiškai svarbūs jūsų svetainei! Naudodami atsargines kopijas atkursite šiuos failus labai greitai. OVH siūlo tokius kopijų tipus:

- Savaitines kopijas,
- Kopijų disko diegimą,
- RAID sistemą.

Manipuliacijos duomenimis ir failais

Prieš keisdami failus apgalvokite, kas nutiks, jeigu keitimai nebus teisingi. Pavyzdžiui, dėl neteisingos konfigūracijos gali būti nepasiekiamas žiniatinklio (web) serveris. Rekomenduojame prieš redaguojant failą padaryti jo kopiją. Tuomet, esant reikalui, galėsite greitai atkurti pradinę konfigūracijos būseną.

Sistemos naujinimai

Tai taip pat labai svarbus dalykas, reguliariai naujinkite programinę įrangą ir branduolį, taip sumažinsite įsilaužimo tikimybę ir ištaisysite sistemos klaidas. Patariame perskaityti vadovus „Leidimai ir naujinimai“ bei „Branduolių metodai“ arba mes galime pasirūpinti jūsų serverio saugumu, tereikia užsisakyti visiško saugumo paslaugą.

Svetainės saugumas

Nepamirškite pasirūpinti savo svetainėms naudojamų scenarijų, portalų ir valdymo sistemų saugumu: perskaitykite su tuo susijusį vadovą Svetainės saugumas. Stebejimo realiu laiku sistema padės aptikti backdoors. RTM (stebėjimo realiu laiku) informacija prieinama tvarkytuve, skirtojo serverio skiltyje „Serverio būsena“. Žinoma, visada galite skaityti bet kurį mūsų paruoštą vadovą ar leisti prie serverio prisijungti mūsų technikams: Intervencija.

Programų kompiliavimas ir diegimas

Prieš diegdami ar perkompiliuodami serverio programinę įrangą pagalvokite apie galimas pasekmes. Imkitės visų saugumo priemonių.

Kreipimasis į pagalbos skyrių

Kreipdamiesi į pagalbos skyrių suteikite kuo daugiau techninių detalių. Pateikite serverio numerį ir, jeigu problema susijusi su svetaine, domeną ar el. pašto adresą, taip pat nupasakokite, ką jau atlikote ar kokie veiksmai sukelia problemą. Mūsų pagalba pateiks patarimus. Prašome viską pateikti viename laiške, kad negautumėte automatinių atsakymų. Be to tai pagreitins atsakymo gavimą ir nereikės du kartus atlikti to paties.

Rescue režimas ir RTM

Mes sukūrėme sistemą, sumažinančią serverio neveikimo laiką jam sugedus. RTM (stebėjimas realiu laiku) padės gauti daugiau informacijos apie serverio naudojimą, o Rescue režimas leis atkurti sistemą bet kuriuo metu.

Dėmesio

  • Pavojinga komanda

Niekada nenaudokite komandos rm -rf /*. Tai iššaukią rekursinį visų katalogų naikinimą, taip pat visų / ir jo pakatalogiuose esančių failų trynimą, o parinktis -rf reiškią, kad tai bus atliekama be papildomų užklausimų. Tai sunaikins visus jūsų duomenis.

  • root vartotojo katalogo keitimas

Gali būti, kad administratorius pakeis root vartotojo katalogą iš /root į kitą. Tokiu atveju nebus galima prisijungti naudojant OVH SSH raktą (Ovh rakto diegimas), kuris naudojamas intervencijoms. Taip pat nebus galima užmegzti SSH ryšio, jeigu SSH prievadą pakeisite iš 22 į kurį nors kitą.

Išvados

Laikydamiesi pagrindinių administravimo nurodymų išvengsite problemų su serveriu. Jie sukurti siekiant padėti jums pasiekti geriausių rezultatų, neatsižvelgiant į serverio panaudojimo būdus.