Paieška


print PDF
Svetainė internete

Kaip įkelti svetainę į internetą

Tarkime, kad turite sukūrę savo svetainę, kuri išsaugota jūsų kompiuteryje. Visą jos turinį reikia nukopijuoti į žiniatinklio serverį, antraip ji nebus matoma internete. Perkėlimui atlikti naudokite FTP (failų perkėlimo protokolo) kliento programą. Galite rinktis bet kurią mokamą ar nemokamą FTP programą, pavyzdžiui, „cute ftp“ ar „leechftp“.

Kas yra FTP kliento programa?

FTP kliento programos arba tiesiog FTP programos yra failų perkėlimo į serverį įrankis su paprasta valdymo sąsaja. Tokios programos sukurtos visoms platformoms: Windows, Linux, Mac OS.

Kur rasti FTP programą?

Viskas, ką turite atlikti, tai paieškos sistemoje įvesti FTP klientas, FTP program/programa ar tiesiog FTP. Paieškos variklis gražins daugybę egzistuojančių FTP kliento programų. Pasirinkite bet kurią iš jų, parsisiųskite ir įsidiekite. Kadangi egzistuoja begalė programų, negalime paruošti gidų, paaiškinančių, kaip jomis naudotis. Esame paruošę tik šiuos gidus:

- Ftp Dreamweaver
- Ftp FileZilla

Kaip perkelti savo failus?

Prieš pradėdami persiųsti failus į mūsų serverį, pirmiausiai susiraskite laišką, kurį atsiuntė OVH, kai užsakėte prieglobą.

Tame laiške rasite visą prisijungimui per FTP reikalingą informaciją (pavyzdyje naudosime asmeninės prieglobos planą):

Norėdami naudoti savo žiniatinklio erdvę, junkitės per FTP naudodami šiuos duomenis:
(Dėmensio, duomenis reikia kelti į www katalogą)
FTP serveris: perso.ovh.net (arba ftp.jusudomenas.tld)
Prisijungimo vardas: FTP_prisijungimo_vardas
Slaptažodis: jūsų_slaptažodis
Nuotolinis katalogas (nebūtinai): www


Šiuos duomenis naudokite su FTP programa. Kai prisijungsite, dažniausiai matysite į dvi dalis padalintą pagrindinį langą. Vienoje pusėje bus jūsų kompiuterio failų medis ir/ar patys failai, kitoje pusėje matysite OVH prieglobos serverį. Tuomet tereikės tiesiog pertempti failus iš vieno lango į kitą (kartais reikia pažymėti failus ir spragtelėti „Send“).

Jeigu norite daugiau sužinoti apie žiniatinklio paslaugą: Įvadas į prieglobą